jak się bogacić

Jak się bogacić, w co inwestować?

Dzisiejszy artykuł poświęcony będzie bogactwu i sposobom jego osiągnięcia. Wiele osób zadaje sobie pytanie, dlaczego inni mają więcej a ja nie, jak postępować aby powiększać swój majątek. Na początku warto podkreślić co rozumiemy przez słowo majątek. Majątkiem są aktywa i pasywa jednak w celu osiągnięcia pełnej niezależności finansowej należy się skupić na aktywach gdyż jest to nasz pasywny dochód który nie traci na wartości i zapewnia nam korzyści finansowe. Przykładem aktywów może być książka którą napisaliśmy i zamierzamy wydać w znanym wydawnictwie. Dla niektórych samochód to aktywo jednak my uważamy że auto może być aktywem pod warunkiem użytkowania go jako narzędzia pracy i pomnażania naszego majątku (np. firma transportowa).

A teraz przejdźmy do setna jak dysponować swoim budżetem aby się bogacić:

– Ograniczać wydatki na konsumpcję – o ilę ważą rolą jest rozrywka i gadżety, które pomagają nam odpocząć od pracy i obowiązków to radzimy nie wydawać wszystkich pieniędzy na sprzęt AGD którego w ogóle niepotrzebujemy. Media karmią nas wykładami na temat szystkich niezbędnych rzeczy który każdy Polak musi mieć w swojej kolecji aby nie odstawać od społeczeństwa. Każdy zakup należy przemyśleć czy aby na pewno będzie mi to potrzebne w przyszłości czy nie lepiej poczekać aż minie na to szał i ceny spadną o połowę ? Postaramy się wyjaśnić to na przykładzie popularnych telewizorów z wielkimi wyświetlaczami. Ostatnio panuje moda na telewizory LCD wszyscy biegną ile sił do supermarketów i zapozyczają się w bankach na kredyty konsolidacyjne po to aby móc obejrzeć 2 kanały w ulubionej rozdzielczości.  Osoby które dały się uwieźć modzie na samym początku teraz płacą za to ogromnymi rachunkami za prąd oraz wizytami u okulisty. Technologia się rozwija dlatego też telewizory stały się mniej prądożerne,  awaryjne a co najważniejsze tańsze. Osoby które oszczędzały na swój telewizor zyskują na odsetkach kredytowych, rachunkach za prąd i prowizji marketowskiej.

Kolejnym sposobem na gromadzenie swoich aktywów jest zakup nieruchomości. Wszystkie rzeczy ruchome takie jak samochody, telewizory, komputery z biegiem czasu tracą na wartości zakup ich jest dla nas wydatkiem który raczej się nie zwróci. W przypadku działek, mieszkań lub domów sprawa wygląda zupełnie odwrotnie. Pomimo wielkim emigracji polaków na zachód z roku na rok brakuje działek i mieszkań dla nowych pokoleń.  Zgodnie z prawami popytu i podaży ceny nieruchomości idą w góre a tym samym inwestowanie w te aktywa jest dla nas jak najbardziej korzystne.