Czym są promocje bankowe?

Instytucje bankowe rywalizują ze sobą w kreatywnych sposobach na pozyskiwanie nowych klientów. W ten sposób powstały jakże popularne promocje bankowe, które pozwalają zarabiać konsumentowi za testy usług i możliwość przekonania się do danego banku.

Nic nie ma za darmo, nawet w bankach

To stwierdzenie jakże mocno utarło się w polskim społeczeństwie. Wiele osób nie wierzy, że można zarobić pieniądze bez wkładu pracy, bądź inwestycji, czy polecania. Nie sprawdza się to jednak w przypadku promocji bankowych. Coraz częściej instytucje te kuszą nowych użytkowników propozycjami testów ich usług w zamian za np. kilkaset złotych premii za założenie konta osobistego i aktywne korzystanie. 

Regularne wpływy z promocji bankowych

Są tacy “łowcy promocji” którzy regularnie zarabiają na nowych ofertach, które przygotowują banki i odnotowują z tego tytułu regularne wpływy finansowe na swoje konto. Wydawałoby się, że brakuje tu logiki. Jak banki mogą dawać pieniądze za darmo, by ludzie sobie dorabiali np. 13 pensję dzięki tego typu promocjom?

W rzeczywistości dla banków w organizowaniu promocji ważniejsze jest pozyskanie nowego klienta, który pozostanie z nimi na lata i się przyzwyczai, tak, że nie będzie chciał odejść. Warto poznać mechanizm działania promocji banków, by wiedzieć jak działają i zarabiać w ten sposób.

Na czym polegają promocje bankowe?

Promocje bankowe działają w ten sposób, że bank oferuje osobom, które nie korzystały z jego usług lub aktualnie tego nie robią (np. w ciągu ostatnich dwóch lat) korzyści promocyjne w zamian za bieżące wykorzystywanie i testy jego produktów.

Najczęściej takie promocje dotyczą kont osobistych, kart kredytowych, kont firmowych, lokat oraz kredytów. Zazwyczaj opierają się one na wypłacie gotówki na konto beneficjenta promocji w zamian za spełnienie warunków, które są często wręcz banalne. 

Oferty z których można skorzystać pojawiają się na bieżąco, jednak często problemem jest tu czas, którego brakuje osobom do przeglądania ofert, weryfikacji regulaminów i warunków. Warto w tym przypadku korzystać z zaufanych portali finansowych, które przedstawiają najlepsze promocje bankowe, w których wyszczególnione są warunki, zasady, zalety i zyski.

Zarabianie na bankach nie dla każdego

Zarabianie na bankach, o ile jest możliwe, to nie sugerujemy tego rozwiązania dla każdej osoby. Zbyt pochopne decydowanie się na rozwiązanie z oferty może narazić nas na dodatkowe koszty i warto dokładnie zweryfikować swoje możliwości, czy na pewno jesteśmy w stanie spełnić warunki i będziemy mieli na to czas.

Promocje banków często wiążą się z koniecznością zaangażowania, bądź nowej organizacji finansów osobistych, jak np. w przypadku promocji kont osobistych. 

Często, aby uzyskać premię finansową i pieniądze od banku musimy np. wykonać określoną ilość transakcji przez internet lub przy pomocy karty płatniczej. Trzeba mieć świadomość, że jeżeli zapomnimy wypełnić takowe warunki, to stracimy możliwość zarobku w promocji.

Umowa z nowym bankiem

Czynnikiem, który warto wziąć pod uwagę, podczas korzystania z promocji tego typu jest to, że zawieramy tu umowę z nowym bankiem. W tym wypadku wiąże się to z działaniami marketingowymi ze strony pracowników tej instytucji finansowej.

Będą oni oferować nam nowe produkty, więc osoby, które są podatne na tego typu oferty, warto by dokładnie przemyślały swoje uczestnictwo w promocjach zarobkowych od banków.

Regulaminy

Finalną atrakcyjność promocji bankowych zweryfikujemy po zapoznaniu się z regulaminem oraz tablicą opłat i prowizji produktu finansowego. Nie oznacza to, że promocje finansowe są nieatrakcyjne, jednak po prostu warto korzystać z nich “z głową”. Dają one możliwość uzyskania dodatkowych profitów, jednak posiadają one również warunki, które musimy zrealizować.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *